GenelSuriye Dostları

İranlı yetkililerin hepsi Suriye’den yana

İran Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı, Suriye’yle savaşanların ABD’yle İsrail’e bağlı olduklarının artık anlaşıldığını dile getirerek “İranlı yetkililerin hepsi Suriye’den yana” dedi.

Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Muhammedrıza Rahimi dün akşamüstü Tahran’da Suriye Petrol Bakanı Said Hneydi’yi kabulünde yaptığı konuşmada “Suriye yakında bugün içinde bulunduğu zorluk ve sıkıntıları aşacak ve zaferinin ardından daha güçlü bir ülke haline gelecektir” dedi.

Rahimi daha sonra, Suriye’nin komploculara galip geleceğinin kuşkusuz olduğunun altını çizerek “İran İslam Cumhuriyetinin bütün yetkilileri bugün Suriye’den yana olup, bu ülkenin desteklenmesi gerektiğini vurgulamaktalar. Bize göre, Suriye’nin zaferi özgürlükten yana halkların galibiyeti ve ABD’yle Siyonizm’in mağlubiyeti demektir” diye vurguladı.

Suriye Petrol Bakanı Hneydi de bu görüşmede yaptığı konuşmada, ülkesinin son 2 yılda karşılaştığı sorun ve komplolara değinerek “Suriye ta baştan siyasi alanlar ve anayasada geniş reformlar yapma girişiminde bulundu. Ama bu ülkenin düşmanları, hedeflerinin Suriye’de reform olmadığı ve esas Suriye’nin Direniş çizgisinde oynadığı rolü ortadan kaldırmak olduğunu ortaya çıkardılar” ifadesini kullandı.

Suriye Petrol Bakanı ayrıca, İslami İran yetkilileriyle yaptığı görüşmeler ve çeşitli alanlarda sağlanan anlaşmalara değinerek, görüşmelerin çok faydalı geçtiği ve anlaşmaların bir an önce uygulanmalarını temenni ettiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu