Suriye Dostları

İranlı yönetmen Mecid Mecidi: Amerika İran’ın ilaç elde etmesine izin vermiyor

İranlı tanınmış sinema yönetmeni ve ‘Hurşid’ (güneş) filminin yönetmeni Mecid Mecidi, Venedik Uluslararası Film Festivali’nde yaptığı konuşmada, “ABD, Corona salgını şartlarında bile çocukların ilaca ulaşmasına engel oluyor” dedi.

Mecid Mecidi, ‘Hurşid’ filminin gösterimiyle ilgili oturumda Amerika’nın İran aleyhindeki insanlık dışı yaptırımlarına değinerek, ”Amerika’nın insanlık dışı yaptırımları her kesimden daha çok çocuklara ve düşük gelirli ailelere darbe indirmektedir” dedi.

Mecid Mecidi, Hurşid filminin çalışan çocuklarla ilgili olduğunu belirterek, bu filmin oyuncularının çalışan çocuklar arasında seçilmesi gerekiyordu ve bunun için binlerce çocuğun arasından seçimlerin yapıldığını ama bu seçimlerin yapılması sırasında çok sayıda yetenekli çocukların varlığına şahit olduklarını söyledi.

Cennet’in Çocukları, Allah’ın Rengi, Baran, Serçelerin Şarkısı, Hz Muhammed: Allah’ın Elçisi 1.. gibi nice eşsiz filme imzasını atmış olan İranlı yönetmen Mecid Mecidi’nin en yeni filmi Hurşid (Güneş) (2020)‘in de fragmanı yayımlandı.

Senaryosunu Nima Cavidi ile Mecid Mecidi’nin beraber yazdığı filmde Ali Nasıriyan, Cevad İzzeti, Tennaz Tabatabai, Sefer Muhammedi, Ruhullah Zamani, Mani Ğafuri, Şamila Şirzad, Ebulfazl Şirzad, Muhammet Mehdi Musavifer ve Ali Ğabişi gibi birçok başarılı oyuncu rol alıyor.

Güneş filmi (2020)‘nin konusu şöyle: 12 yaşındaki Ali ve üç arkadaşı. Ailelerinin geçim sorunlarını çözmek için okulu bırakmış birlikte çalışmaktadırlar. Bir dizi olayın ardından Ali, yeraltındaki bir hazineyi bulmakla görevlendirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu