Genel

Irkçı İsrail ordusunda istifalar sürüyor

Terör rejimi İsrail’in Hanyunus bölgesindeki özel komanda birlikleri komutanı emrindeki güçlerinin son iki aydaki başarısızlıklarından dolayı istifa ettiğini açıkladı.

Fars haber ajansına göre albay ‘H’ dün yaptığı açıklamada, ordudaki görevinden tamamen ayrıldığını belirterek, emekli olmak istediğini söyledi. Siyonist rejimi İsrail komando birliklerinin komutanının bu istifası son 23 yılda ilk kez gerçekleşti.

Sözkonusu komando birlikleri kasım 2018’de, Hanyunus bölgesine operasyon düzenlemişler ve HAMAS’a bağlı İzzeddin el’Kassam şehitler tugayı komutanlarından birini şehit etmişlerdi. Bu saldırının ardından HAMAS da,  ırkçı İsrail komandolarıyla çatışmaya girmişler ve onlardan onlarcasını öldürmüş ve yaralamışlardı.

Yine HAMAS güçleri, siyonist rejimin işgalindeki Filistin topraklarında siyonist siteleri hedef almış ve siyonistlerin hava savunma sistemleri işe yaramamıştı.

Bu arada Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi basın ve halkla ilişkiler sorumlusu Firas Ed-Dibs, işgal güçlerinin dün  (19 Şubat Salı) Mescid-i Aksa içindeki Er-Rahme Kapısı bölgesini adeta askeri kışlaya dönüştürdüğünü söyledi.

Ed-Dibs, işgal güçlerinin dün sabah ayrıca çok sayıda Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiğini bildirdi.

Filistin resmi haber ajansı Wafa’ya konuşan Ed-Dibs, işgal güçlerinin Er-Rahme Kapısı bölgesindeki zincirleri ve kilitleri kaldırdığını fakat bölgeyi kapalı tuttuğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu