FilistinGenel

Irkçı İsrail ordusundan Filistin’e havadan ve karadan saldırı

Gazze Şeridi’nin doğusunda dün (19 Nisan Cuma) Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılan Filistinlilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu çok sayıda kişi yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi’nin doğusunda işgal güçlerinin açtığı ateşle 37 kişinin yaralandığını, yüzlerce kişinin de işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini açıkladı.

Yaralılardan 5’inin ilk yardım görevlisi, 4’ünün de gazeteci olduğunu belirten Filistin Sağlık Bakanlığı, yaralı gazeteciler arasında Filistin Enformasyon Merkezi kameramanı Mahmud Bedir’in de bulunduğunu bildirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasında ayrıca Han Yunus’un doğusunda Kızılay’a ait bir ambulansın hasar gördüğü ifade edildi.

Filistinli göstericiler dün ikindi saatlerinde Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerine katılmak üzere sınır hattı yakınlarında kurulu dönüş kamplarına akın etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, bu haftaki gösterilerin “Filistinli Esir Günü Cuması” adıyla düzenlendiğini bildirdi.

Gazze halkı 30 Mart 2018’den bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürüyor.

Bu arada terör rejimi güçleri dün gece havadan ve karadan Gazze Şeridi’ni bombaladı. Terör rejimi bu saldırıların, Gazze Şeridi’den siyonist yahudi sitelerine yönelik saldırıların devamına bir misilleme olduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu