Suriye Düşmanları

Irkçı rejim İsrail heyeti, BAE’de “yolsuzlukla mücadele” konferansına katılacak

Terör rejimi İsrail’in sözde Adalet Bakanlığından üst düzey yetkililerden oluşan bir heyet, yolsuzlukla mücadele konusunda düzenlenen uluslararası bir konferansa katılmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi’ye gitti.

Yedioth Ahronoth gazetesinin haberine göre, üst düzey İsrailli yetkililerden oluşan bir heyet, 16-20 Aralık tarihlerinde Abu Dabi’de düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) Yolsuzlukla Mücadele Sözleşmesi’ne Taraf Devletler 8. Konferansı’na katılmak üzere BAE’ye hareket etti.

Haberde, İsrail Başsavcılığından yetkililerin bulunduğu heyete, Başsavcı Yardımcısı Dina Zilber’in başkanlık ettiği belirtildi. BAE yönetiminden henüz konuya ilişkin açıklama yapılmadı.

BAE merkezli El-Beyan gazetesinin haberinde ise konferansa 185 ülkeden 3 bine yakın kişinin katılacağı bilgisine yer verildi.

Terör rejimi İsrail Dışişleri Bakanlığı 10 Aralık’ta, BAE’nin Dubai emirliğinde düzenlenecek EXPO 2020 Dünya Fuarı’na katılım için anlaşma imzaladıklarını duyurmuştu.

Irkçı rejim İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da 10 Kasım’da yaptığı açıklamada, İsrail’in EXPO 2020 Dünya Fuarı’na katılacağını ve en az 6 Arap ülkesiyle “sıkı” ilişkiler kurduklarını söylemişti.

Bilindiği gibi başta Suriye olmak üzere Irak ve bölgedeki  buhranların temelinde Suudi  rejimi, ırkçı İsrail ve ABD gibi ülkelerin terör örgütleri kanalıyla buhran çıkararak bölge ülkelerini parçalamaya dayalı siyasetlerinde önemli rolleri bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı