Genel

İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 55 kişiyi gözaltına aldı

İşgal güçleri bu sabah (23 Eylül Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka’nın ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda onlarca kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu Batı Yaka’da gözaltına alınan 29 kişinin işgal güçlerince aranan kişiler olduğunu ileri sürdü. İşgal ordusunun bildirilerinde genelde Kudüs’te gözaltına alınanlardan bahsedilmediği kaydedildi.

İşgal güçleri, Ramallah kentinin kuzeybatısındaki Birzeit beldesine düzenlediği baskın sırasında esir Yezen Meğamis’in annesini gözaltına aldı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin beldeye baskın düzenleyerek Meğamis’in annesini gözaltına aldığını, Halk Cephesi üyesi ve Birzeit Üniversitesi öğrencisi olan Filistinli esirin kendisinin de birkaç gün önce gözaltına alındığını bildirdi.

İşgal güçleri, Birzeit Üniversitesi İslami Kitle Öğrenci Grubu üyesi Basil Fuleyyan’ı Buram beldesinde ailesinin evine düzenlediği baskın sırasında gözaltına aldı. Fuleyyan’ın Filistin Yönetimi güvenlik güçlerince iki hafta gözaltında tutulduktan sonra geçtiğimiz günlerde serbest bırakıldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin Bisan Araştırma Merkezi Müdürü İtiraf Er-Rimavi’yi Ramallah’taki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin El-Halil’de Nizar Sidr ve Rami Halid El-Uveyvi’yi evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçleri Beytlahim’in güneyindeki Ed-Dehişe Kampı’nda da Cemal El-İse, Murad El-Hamur ve Bilal Ömer Es-Sayfi isimli gençleri gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Kudüs’ün kuzeydoğusundaki El-İseviyye beldesinde de 22 kişiyi, Beyt Annan beldesinden bir eski esiri, Ebu Dis beldesinden bir kişiyi ve Silvan beldesinden iki kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı