FilistinGenel

İşgal güçleri bu sabah Gazze’nin doğusunda sınır ihlali yaptı

İşgal ordusuna bağlı askeri bir birliğin bu sabah (27 Temmuz Pazartesi) Gazze kentinin doğusunda sınır ihlali yaparak sınırdan içeriye bir miktar girdiği bildirildi.

Quds Press Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre, bu sabah Gazze kenti Eş-Şucaiyye Mahallesi’nin doğusundaki Nahıl Uz askeri kontrol noktasından beş askeri araçla sınıra gelen işgal askerleri, mahallenin doğu bölgesinde sınırdan içeriye yaklaşık 50 metre girdi.

İşgal güçlerinin sınır ihlali sırasında sınıra yakın bölgelerdeki tarım arazilerine ve Filistinlilere ait evlere doğru gelişigüzel ve yoğun bir şekilde ateş açtıkları, saldırıda ölen veya yaralanan olmadığı bildirildi.

İşgal güçleri, işgal hükümetiyle Filistinli gruplar arasında geçen yıl 26 Ağustos’ta Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını o tarihten bu yana sürekli olarak ihlal ediyor.

Sınıra yakın arazilerde çalışan Filistinli çiftçilere taciz ateşi açan ve sınır ihlali yapan işgal güçleri, Gazzeli balıkçıları da rahat bırakmıyor ve teknelerine ateş açarak balıkçıları kıyıya geri dönmeye zorluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu