GenelSuriye Düşmanları

İşgal güçleri Gazze’nin doğusunu top ateşine tuttu

Gazze sınırında mevzilenmiş olan işgal ordusuna bağlı tankların dün akşam Gazze’nin güneydoğusuna düşen Ez-Zeytun bölgesine ateş açtıkları belirtildi.

İşgal ordusunun yaptığı ihlalleri takip eden kaynaklar, işgal güçlerinin dün akşam (24 Ocak Perşembe) geç saatlerde Ez-Zeytun bölgesinin doğu tarafında yer alan Melike mıntıkasını tank ateşine tuttuklarını, atılan mermilerin büyük bir gürültüyle patladığını ifade ettiler.

Kaynaklar, işgal tanklarından açılan ateş yanında sınırdaki askerlerin de söz konusu bölgeyi otomatik silahlarla taradıklarını, halkın paniklenmesine neden olan saldırılarda can kaybı olmadığını ifade ettiler.

Siyonist işgal askerlerinin Ez-Zeytun bölgesinin doğu tarafında yer alan ve Bevvebetu Melike diye bilinen noktada yığınak yaptıkları ve hareketliliğin dikkat çekici olduğu kaydedildi.

İşgal güçleri iki ay önce imzalanan ateşkes anlaşmasını sürekli ihlal ediyor. Ateşkes anlaşmasının ihlal edilmesi sonucu şimdiye kadar dört Filistinliyi şehit eden işgal güçleri onlarca kişiyi de yaraladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı