GenelSuriye Düşmanları

İşgal güçleri Kızılhaç teşkilatı önünde eylem yapan Filistinlileri kuşattı

Siyonist işgal zindanlarında bulunan ve aylardır açlık grevi sürdüren Filistinli esirlerle dayanışmak için Kudüs’teki Kızılhaç Teşkilatı binasının önünde iki çadır kurup açlık grevi sürdüren gençleri ziyaret etmek için gelenlerden bir grubun çadırlardan çıkarken gözaltına alınıp sorgulandıkları belirtildi.

Kaynaklar, işgal polisinin şu anda iki çadırı kuşattığını, kimsenin çadırlara yaklaşmaması için de barikatlar kurduğunu kaydettiler.

Filistinli 10 genç, işgal zindanlarda esirlere yönelik keyfi uygulamalara karşı aylardır açlık grevi sürdüren Filistinli esirlerle dayanışmak ve Kızılhaç Teşkilatı gibi uluslararası kurum ve kuruluşların olup bitenlere karşı duyarlılığını artırmak ve harekete geçmelerini sağlamak için geçen hafta Kudüs’te bulunan Kızılhaç Teşkilatı binası önünde Yermuk Mülteci Kampı ve Nehru’l Barid ismiyle iki çadır kurup açlık grevi başlattılar.

Geçen hafta kurulan çadırda Husam Dendis ve Ahmed El-Ca’be altı gün önce, Yasin Sabih ve Cihad El-Hatib dört gün önce, geri kalanlar ise iki gün önce açlık grevine başlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı