GenelSuriye Düşmanları

İşgal güçleri Kudüs’teki Şufat kampı’ndan direnişci 5 Filistinliyi gözaltına aldı

Siyonist işgal güçlerinin bugün (2 Aralık Pazar) sabah erken saatlerde işgal altındaki Kudüs kentinin kuzeyinde Şufat Mülteci Kampı’ndan beş Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi Kudüs muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Şufat Mülteci Kampı’ndan Mecd El-Bişiyti, Ahmed Şahir, Ahmed Avde, esir Muhammed Salah’ın kardeşi Sami Salah ve Abdülfettah Havas Siyonist işgal güçleri tarafından gözaltına alındı.

Kudüs’teki Esir Kulübü’nden kaynaklar, Siyonist işgal güçlerinin Gazze Şeridi’ne saldırılarının başladığı günden bu yana işgal altındaki Kudüs’te gözaltına alınan Filistinli gençlerin sayısının 70′i geçtiğini bildirdi.

Bu arada, “Vaid” Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Derneği, Siyonist işgal yönetiminin Gazze Şeridi’nden esirlerin ailelerinin ziyaretlerine üç haftalık aradan sonra yeninden izin verdiğini açıkladı.

Vaid Derneği, bugün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistinli 36 esirin yakınlarından oluşan 59 kişilik bir grubun yarın Nefha Cezaevi’ne gideceğini söyledi.

İşgal yönetiminin ziyaretine izin verdiği sayının hala çok az olduğunu belirten Vaid Derneği, esirleri ziyaret eden ailelere bir sonraki ziyaretin ne zaman olacağı konusunda da herhangi bir bilgi verilmediğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı