GenelSuriye Düşmanları

İşgal güçleri Nablus kentinde birçok mahalleye ve köye baskın düzenledi

Filistin halkına yönelik baskılarını sürdüren Siyonist işgal güçleri bugün (30 Ocak Çarşamba) sabah erken saatlerde işgal altındaki Batı Yaka’nın Nablus kentinde birçok mahalleye ve eve baskın düzenledi.

Siyonist işgal güçleri Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus kentinde El-Ayn Mülteci Kampı’na baskın düzenledi. Baskınlar sırasında Filistinli iki kişiyi gözaltına alan işgal güçlerinin gözaltına aldığı kişileri sorguya çekmek üzere bilinmeyen bir yere götürdüğü bildirildi.

Filistinli Esir Komitesi sözcüsü kadın aktivist Vefa Ebu Ğulemi, Siyonist işgal güçlerinin El-Ayn Mülteci Kampı’na baskın düzenleyerek 48 yaşındaki Ala Es-Sahal ve 23 yaşındaki Muhammed El-Medeni’yi gözaltına aldığını söyledi.

Siyonist işgal güçleri işgal altındaki Batı Yaka’nın köylerine ve beldelerine neredeyse günlük olarak baskınlar düzenliyor, dilediği Filistinlileri gözaltına alıyor ve dilediklerini de ifade vermeye çağırıyor.

Bu arada, işgal güçlerinin Nablus kentinin batısındaki Yahudi yerleşkesi yakınlarında dün akşam Filistinli bir genci gözaltına aldığı, Siyonist gaspçılardan bir grubun da Ramallah-Nablus yolundan geçen Filistinlileri taşladığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı