GenelSuriye Düşmanları

İşgal güçlerinin Deyr El-Belah’a düzenlediği saldırıda 3 direnişci Filistinli yaralandı

Siyonist işgal güçlerinin dün (1 Aralık Cumartesi) Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Deyr El-Belah’ın doğusuna düzenlediği havan topu saldırısında ikisi kardeş üç Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Siyonist işgal güçleri Deyr El-Belah’ın doğusuna en az bir havan mermisi attı ve saldırıda ikisi kardeş üç Filistinli yaralandı.

İşgal güçlerinin saldırısında Rabah Ebu Hammaş ve Cihad Ebu Hammaş isimli kardeşler ile Ahmed El-Levh isimli Filistinlinin yaralandığını bildiren kaynaklar, yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğunu ifade etti.

Siyonist işgal güçleri, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği ve sekiz gün süren yoğun saldırıların ardından Mısır’ın arabuluculuğuyla Filistinli direniş gruplarıyla işgal hükümeti arasında imzalanan ateşkes anlaşmasını çiğnemeye devam ediyor.

İşgal güçlerinin ateşkes anlaşmasının yürürlüğe girmesinden bu yana düzenlediği saldırılarda iki Filistinli şehit oldu ve 50′den fazla kişi yaralandı. Ateşkesten bu yana Filistinli 28 balıkçı da anlaşmanın izin verdiği bölgede avlandıkları sırada Siyonist işgal güçleri tarafından gözaltına alındı ve teknelerine el konuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı