FilistinGenel

İşgal mahkemesi işgal askerlerinin hırsızlık yaptığını itiraf etti

İşgal yönetimi, “Sınır Muhafızları” askerlerinden bazılarının Filistinlilere ait paraları ve cep telefonlarını çaldıklarını itiraf etti.

İşgal radyosu konuyla ilgili haberinde, 1948’de işgal edilen topraklarda bulunan El-Lud kentindeki Merkez Mahkeme’nin bugün (19 Ocak Salı) Sınır Muhafızları’ndan iki askeri Er-Ramle kentinde Filistinli inşaat işçilerinden para ve cep telefonu çaldıkları için 36 ay ve 34 ay hapis cezasıyla cezalandırdığını bildirdi.

İşgal radyosunun haberinde, iki işgal askerinin Filistinli inşaat işçilerinin barakalarında güvenlik bahanesiyle arama yaptıkları ve bu sırada işçilerin paralarını ve cep telefonlarını çaldıkları ifade edildi.

Haberde ayrıca işgal mahkemesinin daha önce de hırsızlık olayına karışan bir işgal askerini 20 ay hapisle cezalandırdığı hatırlatıldı.

Filistinlilerin birçoğu işgal askerlerinin baskınlar sırasında paralarını ve özel eşyalarını çaldıkları yönünde şikâyette bulunurken, işgal ordusunun açtığı savaş sırasında Gazze Şeridi’nin doğusuna giren işgal askerlerinin de sınıra yakın evleri yağmaladıkları belirtilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı