FilistinGenel

İşgal ordusu: “Filistin yönetimi İsrail’e yönelik eylemlerin %40’ını engelledi”

Siyonist işgal ordusu, Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin İsrail’e yönelik yapılan direniş eylemlerini engellemek için çabalarını yoğunlaştırdığını ve şimdiye kadar İsrail’e yönelik yapılmak istenen eylemlerin %40’ını engellediğini ifade etti.

İşgal radyosunun Orta Bölge Komutanı’na dayanarak verdiği haberde, Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin, İsrail askerlerine yönelik eylem yapmak isteyen direnişçilere karşı operasyonlarını gözle görülecek bir şekilde artırdığına dikkat çekilerek, önceki aylara göre bu çabanın %15 oranında arttığı kaydedildi.

İşgal radyosu verdiği haberin devamında, komutanın bu açıklamaları İsrail kabinesi üyelerinin geçen Çarşamba günü (08 Nisan) Ramallah şehrine gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından yaptığını hatırlattı.

İstihbarat alanında uzman ve istihbarat kaynaklarına yakınlığıyla bilinen Fransız “Intelligence Online” sitesi daha önce verdiği haberde, 190 Filistinlinin hayatını kaybettiği Kudüs İntifadası’nın devam ettiği bu süreçte Filistin Yönetimi’ne bağlı Koruyucu Güvenlik birimiyle İsrail Genel Güvenlik Birimi Şabak arasında görüşme ve işbirliğin devam ettiğini belirtti.

Siteye bilgi veren kaynaklar, Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin İsrail askerlerine yönelik 85 feda eylemini engellediği gibi, yaptığı baskın ve operasyonlarda çok sayıda silah, patlayıcı ve mühimmatı da ele geçirdiğine dikkat çekti.

Aynı bilgiyi daha önce Filistin Yönetimi’ne bağlı istihbarat şefi Macid Ferec de vermiş ve Kudüs İntifadası sürecinde işgal askerlerine yönelik 200 eylemi engellediklerini ifade etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu