GenelSuriye Düşmanları

İşgal otoriteleri Golanlı vatandaşlara karşı zalim kararlarını sürdürüyor

İsrail işgal mahkemeleri; ‘Nekbe’ ve ‘Nekse’ yıl dönümleri münasebetiyle geçen yıl düzenlenen etkinlikler gölgesinde tutuklanan Golanlı vatandaşlarımıza karşı zalim kararlar aldı.

İşgal altındaki Nasıriye Kentindeki siyonist terör mahkemeleri, işgal altındaki Golan topraklarının Mecdeşşems Beldesinde yaşayan Suriyeli tutuklu Yaser Hancer hakkında 11 ay ve Suriyeli genç Beyan Uveydat hakkında da 5 ay hapis cezası hükmü vererek zalim bir karar aldı.

SANA’nın Kunatra kentindeki muhabirine konuşan iki tutuklunun yakınları; işgal otoritelerinin daha önce de işgal altındaki Safad Kentinden Yaser adlı çocukları hakkında 7 ay hapis cezası ve yahudi yerleşimcilere 5 ay hizmet etme cezası verdiklerini, siyonist savcılığın mahkeme kararını temyiz edip daha zalim bir kararın alınmasını sağladığını söylediler.

Tutuklu yakınları evlatlarının haklarında alınan bu katı ve zalim kararların siyasi kararlardan ibaret olduklarına işaret ederek, aslına ve anavatanına tutunan Golanlıların onur verici milli tutumlarından caydırılmaları için bir nevi baskı olduğunu ifade ettiler.

Bu çerçeve altında işgal mahkemeleri; işgal altındaki Mecdeşşems beldesinden Mahmut Mahmut ve Bukata Beldesinden Vecdi Ferhat hakkındaki mahkeme kararının çıkmasını ileri tarihlere uzattı.

İşgal mahkemeleri aynı zamanda Nasıra Kentinden Fida Nayif el-Veli hakkında 5 ay hapis cezası kararı aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı