FilistinGenel

İşgal rejimi gazetesi El-Han El-Ahmer hakkında kışkırtıcı haber yaptı

İşgal rejiminde yayınlanan Israel Hayom gazetesi, işgal hükümetini El-Han El-Ahmer köyünü yıkmaya teşvik edici bir haber yayınladı.

Gazete, işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’nun 19 Kasım’da köyün çok yakında boşaltılacağını açıkladığını fakat buna rağmen şu ana kadar El-Han El-Ahmer’in boşaltılmadığını yazdı.

Gazete haberinde El-Han El-Ahmer köyünü “yasadışı bedevi yerleşkesi” olarak niteledi.

Köyün on yıl önce kurulduğunu belirten gazete, El-Han El-Ahmer’in Filistin eski başbakanı Selam Feyyad tarafından belirlenen planın bir parçası olduğunu öne sürdü.

Gazete, planın Filistin Yönetimi’nin “C” bölgelerinde ve diğer bölgelerde kontrolünü güçlendirecek bir strateji içerdiğini iddia etti.

Haberde, El-Han El-Ahmer köyündeki binaların çoğunun İngiltere ve İtalya gibi Avrupa ülkeleri ile Avrupa Birliği’nin finansmanıyla inşa edildiği öne sürüldü.

İşgal rejimi gazetesi, işgal hükümetinin El-Han El-Ahmer köyü sakini her aile için 500 bin şikel değerinde arazi ve altyapı tahsis ettiğini fakat buna rağmen Avrupa Birliği ve Filistin Yönetimi’nin işgal rejimine baskı yaptığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu