FilistinGenel

İşgal yönetimi esir Allan’ın Barzilai Hastanesi’nden çıkmasına izin vermiyor

Yüksek Mahkeme’nin idari hapis cezasını askıya almasına rağmen Siyonist işgal rejimi savcılığının dün (23 Ağustos Pazar) Askalan’daki Barzilai Hastanesi idaresine esir Muhammed Allan’ın hastane sınırları dışına çıkmasının yasak olduğunu bildirdiği ifade edildi.

65 gün açlık grevi yapan esir Muhammed Allan, Barzilai Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde yatıyor.

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot’un internet sitesinde yayınladığı habere göre, savcılık Askalan’daki Barzilai Hastanesi idaresine esir Muhammed Allan’ın hastane sınırları dışına ancak İsrailli ilgili kurumların izniyle çıkabileceğini bildirdi.

Haberde, “Koordinasyon ve İrtibat Subayı”nın günlük olarak esir Allan’ın hastane sınırları dahilinde kalması için izin belgesi vereceği ifade edildi.

Haberde ayrıca, hastane kapısına bekçi bırakıldığı ve esirin ailesine de hastane sınırları dışına çıkması halinde cezalandırılacağının bildirildiği kaydedildi.

Allan’ın ailesine, Filistinli esiri başka bir hastaneye nakletmek isterlerse hastane idaresinin ve işgal rejimi ilgili güvenlik biriminin onayını almaları gerektiğinin iletildiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu