FilistinGenel

İşgal yönetimi Filistinlilerden güneş enerjisi panellerini kaldırmalarını istedi

İşgal yönetiminin Filistinlilere ait bir binada inşaatı durdurduğu ve El-Halil’in güneyindeki Yatta beldesinde güneş enerjisi panelleri kurulmasını engellediği bildirildi.
Yatta’daki Yahudi Yerleşimine Karşı Ulusal Komite Koordinatörü Ratib El-Cubur, işgal yönetiminin bugün Yatta’nın güneydoğusundaki Hılletu Gazyeve bölgesinde Züheyr El-Kadı isimli Filistinlinin inşa etmekte olduğu binada çalışmaların durdurulmasına karar verdiğini ifade etti.
El-Cubur, işgal yönetiminin Züheyr El-Kadı’dan özel arazisinde yaptığı bina ile içme ve sulama amaçlı kullanılan kuyuyu yıkmasını istediğini söyledi.
İşgal ordusu, inşa edilen binanın Oslo Anlaşması gereği “C” bölgesi olarak tasnif edilen bölgede yer aldığını ve işgal rejiminden gerekli inşaat izninin alınmadığını iddia ettiği belirtildi.
Filistinli aktivist, işgal güçlerinin Sisya bölgesinde Filistinlilerden arazilerine elektrik enerjisi üretmek için güneş panelleri yerleştirmek üzere koydukları demir kaideleri kaldırmalarını istediğini bildirdi.
El-Cubur, Filistinlilerin bölgede güneş enerjisini günlük hayatlarında kullandıklarını ve işgal güçlerinin, kaldırılmamaları halinde kaidelere ve panellere el koyacağını söylediğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı