GenelSuriye Düşmanları

İşgalci İsrail Gazze Şeridi’ne denizden ve karadan saldırdı

İşgal güçleri Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’un batı sahillerine ve doğu kesimlerine denizden ve karadan saldırdı.
Filistin Enformasyon Merkezi’nin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Han Yunus’un doğusundaki Kissufim bölgesinde sınırdaki dikenli tellerin iç tarafında mevzilenen işgal askerleri otomatik silahlarla Deyr El-Belah ve El Karara beldesi mahallelerine ve tarım alanlarına taciz ateşi açtı. Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece yarısı gerçekleşen saldırıda ölen veya yaralanan olmadığı bildirildi.
Öte yandan, işgal güçleri hücumbotları Han Yunus kenti sahilleri açıklarında avlanmakta olan Filistinli balıkçılara otomatik silahlarla taciz ateşi açtı. Saldırıda ölen veya yaralanan olmadığı ifade edildi.
Geçen yıl Kasım ayında Filistinli direniş gruplarıyla İsrail hükümeti arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasına rağmen işgal güçleri sık sık anlaşmayı ihlal ederek sınır bölgesinde Filistinlilere ateş açıyor ve denizde de Filistinli balıkçıları taciz ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu