Filistin

İşgalci İsrail güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne saldırısında 3 kişi şehit oldu 120 kişi yaralandı

İşgal ordusunun El-Bureyc Kampı’nın doğusunda iki askerinin keskin nişancılar tarafından yaralandığını açıkladıktan sonra dün (3 Mayıs Cuma) akşam saatlerinde Gazze Şeridi’nin orta kesiminde İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait bir alana düzenlediği hava saldırısında iki Filistinli şehit oldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal ordusunun hava saldırısında şehit düşen 3 kişinin En-Nuseyrat’tan 33 yaşındaki Abdullah İbrahim Mahmud Ebu Mulevvih, 19 yaşlarındaki Raid Ebu Tayr ve El-Meğazi’den 29 yaşındaki Alâ Ali Hasan El-Bevbeli olduğunu açıkladı.

İşgal ordusu dün akşam saatlerinde Gazze Şeridi sınırında devriye görevi yapan bir araca keskin nişancılarca ateş açıldığını ve iki askerin yaralandığını öne sürdü.

İşgal ordusu sözcüsü, yaralıların birinin subay ve birinin kadın asker olduğunu, birinin yarasının orta derece olduğunu ve Soroka Hastanesi’ne kaldırıldıklarını söyledi.

İşgal rejimi askeri savcılığının Gazze Şeridi sınırında iki askerin yaralanması olayıyla ilgili yayın yasağı koyduğu bildirildi.

İşgal güçlerinin ayrıca sınır bölgesinde gösteri yapan Filistinlilerin üzerine çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığı ifade edildi.

Binlerce Filistinli dün ikindiden sonra Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında “Golan Cuması” adıyla düzenlenen gösterilere katılmak için sınır bölgelerine akın etti.

İsrail güçlerinin göstericilere ateş açması sonucu en az 120 Filistinli yaralandı.

Bilindiği gibi 30 mart 2018’den beri Gazze sınırında düzenlenen Büyük Geri Dönüş Yürüyüşleri’ne yönelik İsrail saldırılarında bu zamana kadar en az 270 Filistinli şehit olurken 27 bin Filistinli de yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı