FilistinGenel

İşgalci Siyonist Güçler Eriha Bölgesinde Bir Filistinliyi Şehid Etti

Filistin Sağlık Bakanlığı, siyonist işgalci askerlerin Batı şerianın Gur-ul Ürdün bölgesinde ateş açması sonucu bir Filistinli şehit düştüğünü duyurdu.

Filistin tv merkezinin haberine göre, Filistin İçişleri ve Milli Güvenlik Bakanlığı Sözcüsü İyad Bezm, Gazze şeridinde yaptığı açıklamada, Gazze güvenlik servisi birimleri Fetih hareketi liderlerinden birinin aracına saldıran iki kişi gözaltına alındığını belirtti.

Gazze’de bulunan Filistin İçişleri ve Milli Güvenlik Bakanlığı, saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Geçen hafta Fetih hareketi liderlerinden Ahmet Halas’ın aracı Gazze şeridinin Deyr-ul Balh bölgesinde silahlı saldırıya uğradı, olayda can kaybı olmadı.

Başta Filistin İslami direniş hareketi Hamas olmak üzere Filistinli direniş grupları bu saldırıyı şiddetle kınadı.

Bir başka gelişmede, İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee Gazze çevresinde askeri tatbikat yapılacağını, tatbikatın amacı İsrailli askerlerin hazırlık seviyesini korumaktan ibaret olduğunu belirtti.

Filistin’de 30 Mart 2018’de başlayan ve şimdiye kadar devam eden büyük Geri Dönüş yürüyüşü siyonist rejimi şimdiye kadar karşılaşmadığı güvenlik krizi ile karşı karşıya getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı