GenelIrak Gerçekleri

IŞİD gönüllüler ordusu karşısında çil yavrusu gibi dağıldı

Irak’ta Sünni ve Şii Müslüman gruplar tarafında ittifak yapılarak oluşturulan gönüllüler ordusu Terör çetesi IŞİD’a dünyayı dar etti. IŞİD, gönüllüler ordusu karşısında çil yavrusu gibi dağıldı.

Müslümanların ırzına ve canına saldıran IŞİD terör örgütü, Irak ordusundaki Baasçı subayların ihaneti ve İsrail işbirlikçisi Barzani’nin kendi ülkesini sırtından hançerlemesi gibi yardımlar sayesinde, boş bırakılan bölgelerden sökülüp atıldı. İhanet eden Baasçı generaller ordudan atılıp Barzani’nin de işe karışması engellendikten sonra Irak ordusu ve gönüllü birlikler CIA Vahabi terör örgütü IŞİD’i her yerde çil yavrusu gibi dağıtmaya başladı.

Irak ordu sözcüsü Kasım Ata, Irak ordusunun Beyci petrol rafinerisini ele geçirdiğini söylemiş ve söz konusu gelişmeyle ilgili video yayınlamıştı.

Ata, rafinerideki tüm IŞİD güçlerinin öldürüldüğünü ve kontrolün Irak ordusunda olduğunu söylemişti.

Beyci rafinerisi daha önce IŞİD’in eline geçmiş ve bölgedeki çatışmaların artması üzerine binlerce rafineri çalışanı tahliye edilmiş ve ham petrolün rafine edilme işlemi durdurulmuştu.

Beyci’de rafinerinin dışında kalan bölge ise hâlâ Terör çetesi IŞİD’in elinde ve buralarda süren şiddetli çatışmalar Terör çetesine ağır kayıplar verdirdi..

Sumaria TV’nin haberine göre, Irak Ulaştırma Bakanı Hadi Amiri, Saadiye hariç Diyala eyaletinin tamamının Irak ordusunun kontrolünde olduğunu söyledi.

Aynı televizyona göre, Saadiye’nin güneyindeyse Irak ordusuyla Terör çetesi IŞİD güçleri arasında çatışmalar devam ediyor.

Ayrıca Sumaria’nın Diyala eyaletinde bir emniyet kaynağına dayandırdığı bilgiye göre, Celavla ve Saadiye bölgelerinde yaşayan 100 Kürt aile güvenlik sağlanamadığından dolayı göç etmek zorunda kaldı.

Barzani’nin yardımıyla Terör çetesi IŞİD’in eline geçen Telafer de dün tamamen ele geçirildi ve IŞİD terör örgütü militanları Barzani egemenliğindeki sığınaklara kaçtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu