Genel

IŞİD İsrail silahları ile destekleniyor

Irak Meclisi Güvenlik ve Savunma Komisyonu Başkan Yardımcısı İskender Vetut, Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) adlı örgüte yapılan operasyonlarda İsrail yapımı silahlar ele geçirildiğini açıkladı.

Sumeriyenews’e açıklamada bulunan Irak Meclisi Güvenlik ve Savunma Komisyonu Başkan Yardımcısı İskender Vetut, Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’ın Irak’taki siyasi süreci başarısızlığa uğratmak için IŞİD’i desteklediğini söyledi.

İskender Vetut, “IŞİD ve el-Kaide, İsrail yapımı gelişmiş silahlara sahip, bu silahlar Türkiye ve Suriye üzerinden onlara ulaşıyor. Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye, Irak’taki siyasi süreci baltalamak için teröristlere mali yardımda ve silah desteğinde bulunuyor” dedi.

Iraklı parlamenter İskender Vetut ayrıca, Irak güvenlik güçlerinin elinde Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar’ın terörist grupları desteklediğine dair kanıtlar bulunduğunu söyledi.

Irak Başbakanı Nuri el-Maliki de, 8 Mart’ta yaptığı bir konuşmada Katar ve Suudi Arabistan’ın Irak’a savaş açtığını belirterek Suudi rejiminin bölgedeki ve dünyadaki terörizmi desteklediğini söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu