GenelSuriye Dostları

IŞİD tekfiridir ve Ehl-i Sünnet’le hiçbir ilgisi yoktur

“Ulema-ul Irak Cemiyeti” üyelerinden Şeyh Muhammed Emin, “IŞİD” terör örgütünü Ehl-i Sünnet’le hiçbir ilgisi olmayan Tekfiri bir grup olarak tanıttı.

Irak’ın Basra eyaletindeki “Ulema-ul Irak Cemiyeti”, Iraklı Ehl-i Sünnet’i sözde ve amelde Irak’ın toprak bütünlüğünün yanında ve “Irak-Şam İslam Devleti” (IŞİD) denen terör örgütünün karşısında diye tanıttı.

“Sümeriye News”un haberine göre, “Ulema-ul Irak Cemiyeti” üyelerinden Şeyh Muhammed Emin bu hususta “Irak bugün, bu ülkenin bir bölümünü ele geçirip, terör illetini Irak ve diğer Arap ülkelerinde yaymayı amaç edinen sapık Tekfirilerin saldırılarına uğramış durumda” dedi.

Ehl-i Sünnet’ten olan Iraklı bu alim ayrıca “Bu terör grubunu Ehl-i Sünnet’ten sananlar varsa, kuşkusuz onlar kuruntu içerisindeler” diye vurguladı.

Şeyh Muhammed Emin daha sonra “Musul’da Ehl-i Sünnet’ten birçok insanı öldüren, evinden barkından eden IŞİD örgütü nasıl Sünni olarak düşünülebilir ve yaptıkları Ehl-i Sünnet inkılabı olarak görülebilir, şaşarım” diye ilave etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu