Suriye Düşmanları

IŞİD teröristi: İngiliz İstihbaratı Suriye’deki askeri mevkilerle ilgili bilgi toplamak için casusluk görevi verdi

İngiltere ve medyasının Suriye’deki teröristlerin sayfasını aklamak Amerika Birleşik Devletleri ve Suud rejimi işbirliğiyle eğitmeleri hedefiyle son olarak parmakları olduğunu belirttiği makalesinde ingiliz gazeteci Mark Curtis’in ortaya çıkardıklarını teyit eden IŞİD örgütü saflarında Muhammed Hüseyin Saud isimli terörist, İngiliz istihbaratının Suriye topraklarında hedef alınması hedefiyle Suriye ve Rus askeri mevkilerini gözetleme ve fotoğraflarını çekmek için görevlendirdiğini itiraf etti.

Rus TASS ajansı Saud’un itiraflarından naklen, İngiliz istihbaratının Suriye’de kendi çıkarına çalışmaları için görevlendirdiğini ve orada bulunan Rus askeri tesisleriyle ilgili bilgiler toplama teklifini verdiğini ve bu görevi Tedmur’a dönme kararından sonra aldığını söyledi.

Saud, “aracılar kanalıyla kendisinden casus sıfatıyla çalışmasını talep ettiklerini ve kendisine yardımcı olacaklarını.. Tedmur’a gitmesini, orada para ve telefon vereceklerini ve ihtiyacı olan herşeyi sağlayacaklarını.. görevin ise Suriye’de Rus ve Suriye askeri mevkilerinin fotoğraflarını çekmek” olduğunu söyleyerek, bu fotğrafları internet kanalıyla göndermesi gerektiğine işaret etti.

Terörist Saud, İngiliz istihbarat elemanlarının ısrarla kendisinden daha sonra operasyonlar düzenlemenin mümkün olması için özellikle nasıl korunduğuyla ilgili olmak üzere Suriye’deki görevinin Rus mevkileriyle ilgili bilgi toplamadaki hacetlerinin olduğunu açıklayarak, görevlerini kolaylaştırmak için de İngilizlerin casusluk grubunun önderliğini üstlenmekle birçok dil konuşan Tedmur’dan eski bir turist rehbere görev verdiklerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu