GenelSuriye Dostları

IŞİD’in bölge ülkelerinin imkanlarıyla yok edilmesi mümkündür

İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu sekreteri Muhsin Rızai, IŞİD fitnesini bölgeden temizleme ve yok edilmesinin bölgenin müslüman ülkelerince mümkün olduğunu belirterek; bu konuda yabancı ülkelere ihtiyaç olmadığını söyledi.
Muhsin Rızai, Tahran’da Ürdün büyükelçisi ile görüşmesinde, Ürdünlü pilotun işkence ve yakılarak vahşi bir şekilde öldürülmesine işaretle, bu girişimin müslümanların ve dünya halklarının terör örgütü IŞİD’e karşı nefretlerinin artmasına neden olduğunu bildirdi.
Rızai, Ürdünlü pilotun yakılarak öldürülmesi hadisesinden dolayı İran halkı ve İslam Cumhuriyeti ve İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu temsilciliği adına, Ürdün halkına ve ailesine taziyeleri bildirirken bu hadiseden dolayı esef duyduklarını söyledi.
Muhsin Rızai, terör örgütü IŞİD’in, pilotu vahşi bir şekilde öldürmek suretiyle direnişçiler arasında korku havası oluşturacağını sandığını ama tam tersine bir şekilde bütün müslümanların duyarlı dünya halkının IŞİD’e karşı birleştiğini belirterek, gerçekte müslümanların IŞİD’i ortadan kaldırma yönündeki gücünün birkaç kat daha arttığını dile getirdi.
Sözkonusu görüşmede Ürdün’ün İran büyükelçisi Abdullah Süleyman Abdullah Ebureman da, İran milletinin duyguları ve İran dışişleri bakanlığının IŞİD’in cinayetine kınayan bildirisinden dolayı teşekkürlerini bildirirken, İran halkının bu yaklaşımının iki ülke halklarının kalplerinin yakınlaşmasına vesile olacağını kaydetti.
Ürdün büyükelçisi, Allah’ın yardımı ve bölge halklarının IŞİD’e karşı mücadelesinin zaferle sonuçlanacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı