GenelSuriye Dostları

İslam dünyası tekfirciler ve Siyonist rejim gibi iki tehlikeyle karşı karşıya

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Emir Abdullahiyan, 3. Uluslararası Müslüman Öğrenciler Konferansı’nın önemine vurgu yaptı.

İSNA haber ajansına demeç veren Arap ve Afrika İşlerinden Sorumlu İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, tekfirci düşünceleri ve İslam ümmetinin birliğini hedef alan radikal hareketlerin Şii ve Sünniler başta olmak üzere bütün İslam gruplarını tamamen kaldırmaya çalıştığı bir sırada, uluslararası Müslüman Öğrenciler Konferansı’nın büyük önem arz ettiğini kaydetti.

Terör örgütü IŞİD’in son girişimlerine temas eden Emir Abdullahiyan, IŞİD’in Irak ve Suriye’de sadece Şiiler değil, Ehl-i Sünnet mensuplarını da katlederek, insanlık dışı girişimlerde bulunduğunu ifade ederek, IŞİD’in İslami düşünceye yönelik düşmanlığının derinliğini gözler önüne koyduğunu belirtti.

İslam dünyasının tekfirciler ve Siyonist rejim gibi iki tehlikeyle karşı karşıya olduğunu söyleyen İran Dışişleri Bakan Yardımcısı, IŞİD örgütünün Irak ve Suriye’deki girişimleri ve işgal rejimi İsrail’in işgal topraklarındaki faaliyetleri ve Kudüs’ü yahudileştirme çabalarına karşı mücadele için bütün İslam ümmetinin birliği ve uyanık olması gerektiğini vurguladı.

3. Uluslararası Müslüman Öğrenciler Konferansı, 25 İslam ülkesinden Müslüman öğrencilerin katılımıyla 11 ila 13 Aralık tarihlerinde Irak’ın Güneyinde yer alan Kerbela şehrinde düzenleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu