FilistinGenel

İslam dünyasının Filistin hakkında ortak tutum içinde olduğuna vurgu

İran İslami Şura meclisi başkanı özel yardımcısı, İslam dünyasının Filistin konusunda ortak tutum içinde olduklarını bildirdi.
İRNA’nın verdiği habere göre İran İslami Şura meclisi başkanının uluslararası işlerden sorumlu özel yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan dün Suriye’nin Tahran elçisi ile yaptığı görüşmede, Filistin meselesinin bölgenin en merkez ve önemli konusu olduğunu bildirdi.
İslam ülkeleri arasında yakın dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin daha fazla geliştirilmesinin İran’ın temel stratejisi olduğunu belirten Abdullahiyan, İran meclisinin bu konuda meclislerle olan irtibat ve diyalogunu daha da artıracağını söyledi.
Suriye’nin Tahran büyük elçisi Adnan Mahmud da bu görüşmede Tahran’ın Suriye’nin terörizmle mücadelesinde önemli bir stratejik ortağı olduğunu hatırlatarak, İran’ın tekfiri ve terörizm grup ve akımlarla mücadelede en öncü ülkelerden olduğunu bildirdi.
Suriye’nin Tahran elçisi ayrıca İslam İnkılabı Rehberi, İran hükümeti, meclisi ve halkının Suriye devleti ve halkına olan desteğinden dolayı takdir ve teşekkürlerini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı