GenelSuriye Dostları

İslam düşmanı tekfircilerin katliamlarını vahşi canavarlar dahi yapmaz

Suriye’deki cami imam hatip ve ulemaları bugün Cuma hutbelerinde dün Şam Kentini hedef alan, onlarca masum insanın hayatını kaybetmesi ve yüzlercesinin yaralanmasına yol açan terör patlamalarını şiddetle kınadılar.

İmam hatip ve ulemalar, silahlı terör gruplarının yaptıkları katliamların Kuranı Kerim ve semavi dinlerin öğretisine aykırı olduğunu belirterek bu patlamaların Suriye’yi komploya karşı sergilediği sabit tutumdan vazgeçirmek olan gerçek hedefinin artık herkes tarafından bilindiğini ifade etti.

İmam Hatip ve ulemalar, terör örgütlerine katliam ve yıkımı mubah gören kışkırtma ve tekfiri fetvalarla mücadele etme çağrısında bulunarak “onlar fitne ve yıkım yaratmak istedi Suriye halkı ise bilinciyle ve bilge yönetiminin etrafında kenetlenerek bu fitneyi barış, güvenlik ve reforma dönüştürdü” diye belirtti.

Suriye’nin komploya ve işbirlikçilere karşı direneceğini vurgulayan imam hatip ve ulemalar, terör eylemleri ve emperyalist komplonun Suriye halkının direnişini, halk ve ulusu savunma azmini arttırmaktan başka bir işe yaramayacağının altını çizdi.

Diğer yandan Ulema Muhammed Sait Ramazan Buti, tekfiristlerin Allahın ve peygamberinin düşmanları olduklarını söyleyerek işledikleri katliamları vahşi hayvanların bile işlemeyeceklerini kaydetti.

Buti bugün verdiği Cuma hutbesinde, tekfiri düşüncenin İslam’ı masum insanların boyunlarını kesecek bir orağa dönüştürdüğüne dikkat çekerek Allah düşmanı tekfiristlerin İslam’ı insanı yıkmak için silah olarak hiçbir amaç taşımadan, sadece içgüdülerini tatmin etmek için kullandıklarını ifade etti.

Buti, vahşi hiçbir hayvanının ne kadar yırtıcı olursa olsun bir anda 55 avı yok etmeyeceğine ve yüzlercesini yaralayıp parçalamayacağına dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı