Suriye Dostları

İslam inkılabının zafer yıldönümü Suriye’de kutlandı

İran İslam inkılabının 41. zafer yıldönümü Suriyeli üst düzey yetkililerin ve bu ülkede bulunan başka ülkelerin Büyükelçileri ve İranlı diplomatların katıldığı törende kutlandı.

İran’ın Suriye Büyükelçisi Cevad Türkabadi Salı günü Şam’da düzenlenen İran İslam inkılabının 41. zafer yıldönümü kutlama töreninde yaptığı konuşmada, Suriye milleti ve ordusunun teröristlerle mücadelede sergiledikleri fedakarlığı takdir ederek, İran İslam Cumhuriyeti de bölgede terörle mücadele konusunda kararlı olduğunu belirtti.

Büyükelçi Türkabadi ayrıca Suriye’nin toprak bütünlüğü ve yasal yönetimin Suriye topraklarının tümü üzerinde hakimiyetine vurgu yaptı.

Törende Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad da İran İslam Cumhuriyeti’nin tekfirci IŞİD terör örgütü ile mücadelede Suriye milleti ve devletine çok yönlü desteklerine teşekkür etti.

Bu arada Suriyeli çok sayıda şahsiyet, aşiret temsilcileri ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de İran İslam inkılabının 41. zafer yıldönümünü Hz. Zeyneb’in -s- türbesinde kutladı.

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin Suriye temsilcisi Ayetullah Seyyid Ebulfazl Tebatebai Eşkzeri bu törende yaptığı konuşmada İran İslam Cumhuriyeti’nin bölgede ve dünya genelinde iktidarına vurgu yaparak, İran İslam inkılabı dünyanın hür milletleri ve bağımsızlık isteyen ülkeler için bir örnek olduğunu kaydetti.

11 Şubat 2020 Salı günü İran İslam inkılabının İmam Humeyni -ks- önderliğinde zafere kavuştuğu günün yıldönümüydü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu