GenelYemen Gerçekleri

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu Yemen’deki cinayeti kınadı

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu, Yemen’de Suudi rejimi savaş uçaklarının bir matem merasimine düzenlediği ve yüzlerce sivilin ölümü ve yaralanmasıyla sonuçlanan cinayete sessiz kalınmasına sert tepki gösterdi.

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu yayınladığı bildiriyle, Suudi rejiminin sözkonusu cinayetini kınarken, başta Arap ve İslam dünyası olmak üzere uluslararası toplumun bu cinayet karşısında sessiz kalınmasının kabul edilemez bir tutum olduğunu bildirdi.

Bildiride, insanlık aleyhinde büyük bir cinayet olarak nitelenen Sana’daki cinayetle ilgili uluslararası kuruluşlar, insan haklarından dem vuran kuruluşlar ve ülkelerin sergiledikleri tavrın kabul edilemez olduğu bildirilirken, Suudi rejiminin kanlarını döktüğü sivillerin izzet ve şeref içinde yaşamaktan başka hedefleri olmayan savunmasız insanlar olduğuna dikkat çekildi.

Bildiride, Yemen halkının, katillerinin intikamını alacağı günlerin çok yakın olduğuna yer verilirken, uluslararası toplumdan, Suudi rejiminin Yemen’de işlediği cinayetlere gözünü kapatmaması istenirken, Amerika ve siyonistlerin bu cinayetlerin en büyük hamisi olduğuna yer verildi.

Bilindiği gibi Suudi rejimi savaş uçakları geçen cumartesi günü Yemen eski içişleri bakanının babasının ölümü üzerine düzenlenen matem merasimine saldırı düzenlemiş ve bu saldırıda yüzlerce sivil ölmüş ve yaralanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı