GenelSuriye Dostları

İslam ülkeleri Suriye krizine askeri müdahale istemiyorlar!

İran Meclis Başkanı Laricani, İslam ülkelerinin Suriye meselesinin askeri müdahale yapılmadan çözüme kavuşturulmasından yana olduklarını vurguladı.

Sudan’da düzenlenen İslam Ülkeleri Parlamentoları 8. Zive toplantısının sona ermesi üzerine bu toplantıya katılan İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani dün akşam İran’a geri döndü.

Laricani Tahran’a gelir gelmez muhabirler arasında bulunarak bu toplantıyı değerlendirirken “Toplantıya katılan İslam ülkeleri Filistin konusunda net ve iyi bir tavır sergilediler. İslam Ülkeleri Parlamentoları arasında Filistin davası ciddi bir mesele olarak görülüyor, bu yüzden de böylesi toplantılarda tavır sergilemenin büyük önemi var” dedi.

Meclis Başkanı Laricani daha sonra Suriye meselesi ve bu meselenin Sudan konferansında ele alınmasıyla ilgili olarak “Bu toplantıda görüş farklılığı olsa da, bütüne yakın bir çoğunluk, Suriye meselesinin siyasi reformlar yoluyla çözüme kavuşturulması ve buna göre Suriye’ye her tür askeri müdahaleden kaçınılması gerektiğini vurguladılar” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı