GenelSuriye Dostları

İslam ülkelerinin Suriye’yi kovmak yerine kucaklamaları lazım!

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, İİT’nin Suriye’nin bu teşkilattaki üyeliğini askıya almalarını eleştirerek “İslam ülkelerinin Suriye’yi kovmak yerine kucaklamaları lazım” dedi.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel SekreteriSeyyid Hasan Nasrullah dün Dünya Kudüs Günü münasebetiyle yaptığı konuşmasının bir bölümünde İslami İşbirliği Teşkilatının (İİT) en son Suriye’nin bu teşkilattaki üyeliğini askıya alma girişimlerini şiddetle eleştirerek “İİT son toplantısında Suriye’yle ilgili hiçbir siyasi çözümün olamayacağı mesajını verirken “Siz gidin savaşın biz galip tarafın yanında olacağız demiş oldular” dedi.

Seyyid Hasan Nasrullah ayrıca “Biz Filistin davasıyla ilgili korku ve kayglarımızı ve bu meseleden ibret alınması gerektiğini sürekli beyan ediyoruz. Buna göre, Güçlü olunması lazım” diye vurguladı.

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrullah konuşmasının başka bir bölümünde “Biz Suriye konusuna Arap-İsrail savaşı gözüyle bakıyoruz. Daha önce Filistin’e baskı yapıp, Filistin’i geri adım attırmaya çalışan ülkeler bugün de kendilerini Suriye’de fitne ve iç savaşı çıkartmaya hazırlamaktalar” dedi.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Nasrullah, İİT’nin Suriye’nin bu teşkilattaki üyeliğini askıya almalarını eleştirerek “İslam ülkelerinin Suriye’yi kovmak yerine kucaklamaları lazım” diye vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu