GenelSuriye Dostları

İslam ve müslümanların düşmanlarının yok olması temenni edildi

Pakistan ve Irak’taki katliamlara işaret eden Tahran Cuma namazı hatibi, teröristleri Amerika’nın Suriye’ye gönderdiğini söyledi.

Bugünkü Tahran Cuma namazı Ayetullah Ahmed Hatemi’nin imamlığında eda olundu.

Ayetullah Ahmed hatemi hutbesinde devrim yıldönümüne işaret ederek, Amerika’nın son otuz dört yılda İran aleyhinde çeşitli komplolar kurmasına rağmen İslam devriminin boyun eğmeyerek dik durduğunu ifade etti.

2009 fitnesinin de ABD’nin işi olduğunu hatırlatan Tahran Cuma namazı hatibi, dışarda hazırlanan bu fitne içerde uygulandığına dikkat çekti.

Hutbesinin bir bölümünde Pakistan ve Irak’ta yapılan katliamlara işaret eden Ahmed Hatemi, bu katliamları yapanların ağzından çıkan Lebbeyk Ya Hüseyin sloganı insana acı verdiğini, çünkü Amerika’nın parasıyla bu kişiler Suriye’de katliam yaparak müslümanları öldürdüğünü vurguladı.

Teröristleri Amerika’nın Suriye’ye gönderdiğini, bu ülkenin terörizmle mücadele söylemi yalan olduğunu söyleyen Tahran Cuma hatibi, Pakistan’da yapılan cinayetlerin Suriye’de gerçekleşen cinayetlerle aynı cinsten olduğunu, bölgedeki gerici Arapların parasıyla harcanan paralarla müslümanlar arasında mezhebi tefrika çıkartılarak katliam yapıldığını kaydetti.

İslam ve müslümanların düşmanlarının yok olmasını temenni eden Ayetullah Hatemi, zaferin müslümanların olacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı