GenelSuriye Dostları

İslami Cihad: BM’de Filistin’e yeni statü verilmesini tebrik etmiyoruz

İslami Cihad Hareketi, Akdeniz’den Ürdün nehrine kadar tüm toprakların Filistin’e ait olduğunu belirterek BM’de Filistin’e yeni statü verilmesini tebrik etmediklerini açıkladı.

SAMA haber ajansının bildirdiğine göre İslami Cihat Lideri Ramazan Abdullah Şallah, Filistin’in BM Genel Kurulunda “üye olmayan gözlemci ülke” statüsüne yükseltilmesine ilişkin açıklamasında verilen kararı tebrik etmediklerini açıkladı.

Ramazan Abdullah Şallah, “Hangi Filistin’den söz ediyorsunuz? Eğer Filistin derken Akdeniz’den Ürdün nehrine kadar olan her yeri kastediyorsanız doğal olarak bunu tebrik ederiz; ancak eğer bundan kastınız Filistinliler için bir limit belirlemekse biz Özerk Yönetime ve Mısırlı kardeşlerimize şunu açıkça söylüyoruz ki biz bu kararı tebrik etmiyoruz” dedi.

Filistin’in BM’deki statüsünün “üye olmayan gözlemci” statüsüne yükseltilmesini tebrik etmemekle birlikte buna karşı herhangi bir mukabelede bulunmayacaklarını da belirten Şallah, bu kararın arkasında nelerin gerçekleştirilmek istendiğinin gözlenmesi gerektiğine dikkat çekti ve “Siyonist rejim Başbakanı Netanyahu bile Filistin’in üye olmayan gözlemci statüsüne alınmasının bir şey değiştirmeyeceğini söyledi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı