FilistinGenel

İslami Cihad Lideri Nahale: Hiçbir ülke, İran kadar Filistin milletine yardım etmemiştir

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad El-Nahale, İran İslam Cumhuriyeti yetkililerinin her daim Filistin halkının yanında olduklarını ifade etti.

Lübnan el-Ahd sitesine konuşan El-Nahale, Filistin milletinin İran İslam Cumhuriyeti ile ilişkisini tarihi niteleyerek, Tahran’a yaptığı ziyaretinin ilişkilerin güçlendirilmesi ve Filistin milletinin kaygıları ve bölge sorunlarını görüşmek için olduğunu belirterek, İran’ın bölgesel ve uluslararası konumu ve önemine vurgu yaptı.

Bir heyet başkanlığında Tahran’a gelen Nahale, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ve Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani ile görüştü.

El Nahale bugün de İran Emniyet Teşkilatı Komutanı General Hüseyin Eşteri ile bir araya geldi.

Görüşmede Eşteri, Amerika ve korsan İsrail rejimlerinin, dünyada zillete düştüklerini, bunun en bariz delilini ise, ABD Başkanı Trump’ın Irak’a gizlice ziyaret yapmak zorunda kalması olduğunu belirtti.

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad El-Nahale de direniş cephesi zaferlerini ve kazanımlarını hakikaten İran İslam Cumhuriyeti’ne borçlu olduğunu belirterek, bölgede bazı ülkelerin aksine İran İslam Cumhuriyeti direniş cephesinin yanında yer alan tek ülke olduğunu ve düşmanların bu cepheye darbe indirmelerine rağmen, direniş cephesinin çok iyi kazanımlar elde ettiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı