GenelSuriye Dostları

İslami Cihad lideri: Suriye bölgedeki direnişin merkezidir

İslami Cihad Lideri Ramazan Şallah, Suriye’nin direnişe verdiği destekten ötürü batının hedefinde olduğunu söyledi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İslami Cihad Hareketi lideri Ramazan Şallah’ı makamında kabul etti. Görüşmede İran, Filistin ve Suriye’deki son gelişmeler ele alındı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, dün akşam saatlerinde İslami Cihad Hareketi lideri Ramazan Şallah ve beraberindeki heyeti, makamında kabul etti. Kabul sırasında yaptığı konuşmasında İmam Ali Hamaney, Amerika ve bölgedeki bazı ülkelerin Filistin ve Lübnan direnişine verdiği destekten ötürü Suriye’ye darbe indirmek istediğini söyledi.

İmam Ali Hamaney “Eğer bölgedeki gelişmelere kapsamlı bir şekilde bakarsak, Amerika’nın Suriye’ye yönelik planlarını görmüş olacağız. Amerika ve bazı batılı ülkeler, Mısır ve Tunus’taki hezimetten ötürü, Suriye’den intikam almak istiyor. Suriye hükümeti, direnişe verdiği desteği kestiğini ilan etse, Suriye’deki kriz anında sona erer. Çünkü Suriye’nin tek suçu, direnişe verdiği destektir” dedi.

İmam Ali Hamaney, konuşmasına şöyle devam etti: “İran, Suriye’de halkın çıkarına olacak her türlü reformu desteklemektedir. İran, Amerika ve kendisine tabi olan ülkelerin Suriye’nin içişlerine müdahalesine karşı çıkmaktadır.”

Bölgede son bir yıl içerisinde yaşananları İslami uyanış olarak niteleyen İmam Ali Hamaney, “Bugün batının gücü zayıflarken İslam dünyasının gücü artmaktadır” dedi. İran’ın 79 devrimi sonrasında bilgi ve teknolojide ilerlediğini belirten İmam Ali Hamaney, Mısır, Tunus ve Libya’nın da bilgi ve teknolojide ilerlemesi temennisinde bulundu.

İslami Cihad lideri Ramazan Şallah ise bölgedeki gelişmelerin ve İslami uyanışın, başta Filistin halkı olmak üzere tüm bölge halklarının menfaatine olduğunu söyledi. Şallah, düşmanın Müslümanlar arasında fitne çıkarma girişimlerine karşı dikkatli olunması çağrısında bulundu.

Suriye’de yaşanan olaylara değinen Şallah “Batı, Suriye’yi direniş cephesinden çıkartmak istiyor. Çünkü Suriye, bölgedeki direnişin merkezidir” dedi. Batının İran üzerindeki baskılarını artırmasına tepki gösteren Şallah, “İran’ın bilgi ve teknolojide geldiği nokta, tüm Müslümanlar için gurur kaynağıdır. İran’a karşı vefa, ümmetin boynuna borçtur. Çünkü İran, İslami projenin lideridir” dedi.

İran’ın direniş ve ümmeti yakından ilgilendiren sorunların yardımına koşan ilk ülke olmaya devam ettiğini belirten Şallah “Batı, Siyonist düşman yerine İran’ı düşman olarak sunmaya çalışıyor. Siyonist düşman yerine İran’ı düşman olarak göstermeye çalışıyor. Ümmet, bu mantığı reddetmeli ve İran “ağabeydir, dosttur, yardımcıdır” mantığını yerleştirmelidir. Çünkü İran’ın desteği olmaksızın direniş diye bir şeyden söz edemeyiz ” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı