FilistinGenel

İslami Cihad liderlerinden Adnan serbest bırakıldı

İşgal rejimi mahkemesinin dün verdiği karar üzerine, işgal güçlerinin İslami Cihad Hareketi liderlerinden Şeyh Hıdır Adnan’ı gece geç saatlerde serbest bıraktığı bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin haberine göre, işgal güçleri Şeyh Hıdır Adnan’ı Cenin’deki El-Celeme kontrol noktasında serbest bıraktı. Şeyh Hıdır Adnan El-Celeme kontrol noktasında özgürlüğüne kavuştuktan sonra Cenin kentinin güneyinde yer alan Arabe beldesindeki evine gitti.

İşgal rejimi Salim askeri mahkemesi dün Şeyh Hıdır Adnan’ın bin şikel kefaletle serbest bırakılmasına karar vermişti.

İşgal güçlerinin geçen Pazartesi günü evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı Şeyh Hıdır Adnan, daha önce de birçok kez işgal güçlerince gözaltına alındı.

İslami Cihad Hareketi’nin Batı Yaka’daki önde gelen liderlerinden kabul edilen Adnan, tek başına gerçekleştirdiği en uzun açlık grevi eylemiyle işgal yönetimine boyun eğmeyerek özgürlüğüne kavuşmuştu.

Öte yandan İşgal ordusu helikopteri dün öğleden sonra Gazze Şeridi’nin orta kesiminde direnişe ait bir gözetleme noktasına saldırı gerçekleştirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal ordusu helikopterinin Gazze Şeridi’nin orta kesimi doğu sınırındaki çöplük yakınlarında bulunan gözetleme noktasına en az bir füze attığını söyledi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’nin orta kesimine düzenlediği saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

Bu arada bugün Gazze sakinleri, Gazze ablukasını kaldırmak için 25. Deniz Yürüyüşünü düzenlediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu