GenelSuriye Dostları

İslami Cihad takasta kullanmak üzere daha çok işgalci esir alınmasını istedi

Filistin’de faaliyet gösteren direniş gruplarından İslami Cihad Hareketi, esirler dosyasının Filistin’deki siyasi bölünmüşlüğün dışında tutulmasını ve anlaşmazlık dairesinin dışına çıkarılmasını, işgal zindanlarında yatan esirlere karşı herkesin üzerine düşen sorumluluğu üstlenmesini istedi.

İslami Cihad liderlerinden Hıdır Habib, hareketin eski esirlerle birlikte dün akşam (28 Ocak Pazartesi) Gazze’de düzenlediği yürüyüşte, Mısır yönetimini işgal zindanlarındaki Filistinli esirler konusunda harekete geçmeye ve çektikleri sıkıntıları sona erdirmeye davet etti.

Filistin direniş örgütlerini esir takasında kullanmak ve bu yolla işgal zindanlarındaki Filistinli esirleri özgürlüklerine kavuşturmak için daha çok işgal askeri esir almaya çağıran Habib, Siyonist işgal zindanlarında direnişlerini sürdüren esirlerin Filistin halkının özgürlüğü ve onuru için mücadele ettiklerini söyledi. Habib, Filistin halkından da esirlerin yanında durmasını istedi.

Filistinli esirlerin ve özellikle de açlık grevi eylemini sürdüren esirlerin hayatından tamamen Siyonist işgal rejiminin sorumlu olduğunu belirten Habib, Filistinli grupların liderlerini esirler davası konusunda etkili bir şekilde harekete geçmeye çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı