Suriye Dostları

İslami Direniş Hareketi Hamas: General Kaani şehit Süleymani’nin Filistin’e destek yolunu sürdürüyor

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın siyasi ofis başkan vekili Salah el’Aruri, dün gece yaptığı açıklamada, Kudüs gücü komutanı İsmail Kaani’nin şehit Süleymani’nin yolunu sürdürdüğünü söyledi.

Hamas yetkilisi, dün gece yaptığı açıklamada, İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin meselesindeki tutumunun net ve şeffaf olduğunu belirterek, ‘İran devrim muhafızları ordusu Kudüs Gücü’nün yeni komutanı general İsmail Kaani’nin, şehit Kasım Süleymani’nin Filistin Meselesi’ndeki desteğini ve yolunu bıraktığı yerden aynı şekilde ilerlettiğini söyledi.

Salah el’Aruri, Kudüs gücü komutanı general Süleymani’nin ABD terör güçlerince şehit edilmesine temasla, ‘general Süleymani her zaman direnişin hamisi olmuştur ve bunu samimiyetle, cesaretle göstermiştir, o hiç bir zaman direniş konusunda hiç bir desteğini reddetmemiştir’ dedi.

El’Aruri, terör rejimi İsrail’i, Gazze Şeridi’nde muhasaranın sorumlusu olduğunu belirtirken, ırkçı rejimin Filistinliler içinde ve aynı zamanda Arap ülkeleri arasında Gazze konusunda çatlak ve nifak oluşturmaya çalıştığını söyledi.

Bu arada Filistin İslami Cihad Hareketi genel sekreteri Ziyad el’Nehale de, geçen pazartesi günü yaptığı açıklamada, İran’ın Filistin ve Kudüs’ü her zaman desteklediğini bildirmiş ve bugün direnişin her zamandan daha da güçlü olduğunu dile getirmişti.

Nehale, ayrıca Kudüs Gücü’nün yeni komutanı general İsmail Kaani’nin bölgenin şimdiki şartlarında direnişi destekleme rolünün önemli olduğunu belirterek, bölgede direnişin devam edeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu