Filistin

İslami Direniş Hareketi Hamas: Şeyh İkrime Sabri işgalcilere karşı Mescidi Aksa’nın kalkanıdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist İsrail’in, Eski Kudüs Müftüsü ve hâlihazırda Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanlığı görevini yürüten Şeyh İkrime Sabri’ye yönelik Mescidi Aksa’ya giriş yasağı kararına sert tepki gösterdi.

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada Hamas, Şeyh İkrime Sabri’nin Mescidi Aksa’ya girişinin engellenmesi işgalci İsrail’in, halk üzerinde etkili olan önemli şahsiyetleri Aksa’dan uzaklaştırarak bölgeyi Yahudileştirmeyi hedefleyen sinsi siyasetinin bir parçası olduğunu belirtti.

Şeyh Sabri’ye verilen 1 haftalık Mescidi Aksa’ya giriş yasağının 4 ay daha uzatılmasının ardından açıklamalarda bulunan Hamas, Şeyh Sabri ve gece gündüz demeden Aksa’nın avlusunda nöbet tutan Filistinlilerin, işgalcilere karşı birer kalkan görevi gördüğünü vurguladı.

Hamas açıklamasında, İşgalci İsrail’in, işgal altındaki Kudüs ve ilk kıblemiz Mescidi Aksa’yı Yahudileştirme ve emrivaki dayatma politikalarının Filistin halkının üstün gayretleriyle bertaraf edeceğinin altını çizdi.

Siyonist İsrail İstihbaratı, bugün (04 Haziran Perşembe) Eski Kudüs Müftüsü ve hâlihazırda Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanlığı görevini yürüten Şeyh İkrime Sabri’ye verdiği 1 haftalık Mescidi Aksa’ya giriş yasağını 4 ay daha uzattı.

Şeyh İkrime Sabri basına yaptığı açıklamada, ”İşgalci İsrail polis ve istihbaratından bir birim, evimi bastı ve Mescidi Aksa’ya giriş yasağımı 4 ay daha uzattığını bildirdi.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu