GenelSuriye Dostları

İslami şura meclisi başkanı Suriye başbakan yardımcısı ile görüştü

Tahran’da temaslarda bulunan Suriye başbakan yardımcısı Ömer Galavanci önceki gün, İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani tarafından kabul edildi.

Suriye başbakan yardımcısı Ömer Galavanci, Suriye’de yaşanan olaylar karşısında Tahran’ın izlediği tutumların onurlu ve övgüye değer bir davranış olduğunu söyledi.

Bir heyet başkanlığında Tahran’da temaslarda bulunan Suriye başbakan yardımcısı Ömer Galavanci Suriye halkı ve hükümetinin, İran İslam cumhuriyetinin doğru ve haklı tutumları için teşekkür ettiğini hatırlatarak, dış güçlerin Suriye’de terör eylemlerini arttırarak, krizi tırmandırma siyasetleri izlediğini , ABD başkanlığındaki düşmanların bölgedeki bazı ülkelerin yardımlarıyla, bölgede siyonist rejime karşı direniş hattını zayıflatmak istediğini, fakat, Suriye halkı ve yetkililerinin, bu komplo ve siyasetleri etkisiz hale getireceğini söyledi.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani de bu görüşmede, Suriye’nin İran İslam cumhuriyetinin dostu olduğunu ve 16 aydır süren sorunlara işaretle, İran İslam cumhuriyeti Suriye halkı ve hükümetini , yabancı komplolar karşısında destekliyor. Ve yabancı teröristlere ve yabancı müdahalelere karşı bu destekleri bir insani sorumluluk olarak görmektedir” diye konuştu.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani batılı ülkelerin, bölgedeki bazı ülkelerin yardımıyla, Suriye aleyhine asılsız ve gerçek dışı propagandalarla baskı siyasetleri izlediğini hatırlatarak, siyonist rejimin saldırı siyasetlerine karşı direnişini kırmak istediklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı