GenelSuriye Dostları

İslami şura meclisi başkanı: Suriye halkının direnişi övgüye değerdir

İran İslami şura meclisi başkanı Suriye halkı ve hükümetinin dış komplolara karşı direnişini takdir etti.

İran İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani dün Suriye başbakanı Vail El-Halki ile Tahran’da yaptığı görüşmede son 2 yılda batı ve bazı Arap ülkelerinden Suriye’ye dayatılan baskılara işaretle Şam yönetimi ve Suriye halkının benzer komplolara karşı direnişinin övgüye değer olduğunu belirtti.

Suriye’nin hassas jeopolitik konumu ve Siyonizm karşıtı eksende yer alması nedeni ile yaşanan zor koşulların bu ülkeye dayatılmasına sebep olduğuna değinen Laricani, Suriye halkının direnişi ile bu ülkenin aydın bir geleceğe sahip olacağının tahmin edildiğini söyledi.

İran İslami şura meclisi başkanı, İran temel siyasetinin bölgede direniş ve sömürgeciliğe karşı mücadele olduğunu ifade ederek, bazı bölge ülkelerinin sömürü düzeni tarafından dikte edilen siyasetlere mantıksızca boyun eğmekle açıkça Suriye konusunda tarihi bir yanılgı içinde olduklarını belirtti.

Yapılan görüşmede Vail Nadir el-Halki de Suriye halkı ve yetkililerinin İran dostluğu ile her zamankinden daha fazla övündüklerini ve İran’ın zor günlerde vermiş olduğu destekleri için minnettar olduklarını ifade etti.

Suriye başbakanı el-Halki ayrıca Suriye’nin teröristlerden temizlenmesi için Suriye yönetimi, ordu ve halkın koordinasyon içinde girişimlerde bulunduklarını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu