GenelSuriye Dostları

İslami uyanış, Filistin ülküsünün gerçekleşmesi için iyi bir fırsat

İran İslam Cumhuriyeti kültür ve iletişim kurumu başkanı, mazlum Filistin halkı ülküsünün gerçekleşmesi için İslami uyanışın uygun bir fırsat olduğunu belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti kültür ve iletişim kurumu başkanı Muhammed Bakır Hürremşad dün Tahran’da düzenlenen 6. Uluslararası İslami vahdet konferansında İslami uyanışın Müslüman halkların diktatörlerden kurtulmasına sebep olduğuna işaretle, milletlerin kendi kaderlerini belirleme ve Filistin milleti ülkülerinin gerçekleşmesi için İslami uyanışın uygun bir fırsat olduğunu ifade etti.

Müslümanlara ve özellikle din alimlerine hitab eden Hürremşad, düşmanların İslam dünyası kaynaklarını kendi sultası altına geçirmek amacıyla, Müslümanlar arasında tefrika ve nifak çalışmaya çalıştığı konusunda uyarıda bulundu.

6. Uluslararası İslami Vahdet konferansı dün ‘Peygamber Ekrem (S) İslami ümmetin hüviyeti simgesi’ sloganı adı altında cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın açılış konuşmasıyla ve 102 ülkeden Ehli Sünnet ve Şii düşünürlerin katılımı ile Tahran’da çalışmalarına başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı