Suriye Dostları

İslami uyanışın intikamını almak için Suriye’ye baskı uygulanıyor

Rehberlik Uzmanlar Meclisi Başkanlık Heyeti Üyesi, İstanbul toplantısının direnişle karşı karşıya gelmeyi ve Siyonist rejimle uzlaşmayı amaçladığını ifade ederek, İslami uyanışın intikamını almak için Suriye’ye baskı uygulandığını söyledi.

İstanbul’da düzenlenen sözde “Suriye Dostları” toplantısı hakkında konuşan Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi, Suriye’de cereyan eden hadiselerin aslında direniş cephenin ve Siyonist rejimiyle uzlaşmak isteyen cephenin karşı karşıya gelmesinden ibaret olduğunu ifade etti.

Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi, Suriye’nin direnişin ön cehpesinde yer aldığını, İran ve Lübnan Hizbullahı ise bu direnişe destek verdiğini hatırlatarak, Suudi Arabistan’ın başta olmak üzere ABD ve Siyonist rejimin Suriye karşısında yer aldığına dikkat çekti.

Rehberlik Uzmanlar Meclisi Başkanlık Heyeti Üyesi, İran İslam Cumhuriyeti’nin bugüne kadar uygulanan Beşşar Esad’ın reformlarına destek verdiğini dile getirdi.

Ayetullah Hatemi, İstanbul toplantısının direnişle karşı karşıya gelmeyi ve Siyonist rejimle uzlaşmayı amaçladığını ifade ederek, İslami uyanışın intikamını almak için Suriye’ye baskı uygulandığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı