GenelSuriye Dostları

İslami Vahdet Konferansı 600 bilim adamının katılımıyla Tahran’da düzenlenecek

İslam mezhepleri Takrib Kurumu Genel sekreteri bu yıl Tahran’da 28.si düzenlenecek olan Uluslar arası İslami Vahdet konferansına 600 yerli ve yabancı bilim adamının katılacağını bildirdi.

Dün katıldığı bir basın toplantısında 28. İslami Vahdet konferansının 7 ila 9 Ocak tarihleri arasında Tahran’da düzenleneceğini belirten İslam mezhepleri Takrib Kurumu Genel sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki, İslam aleminin bugün en önemli meselesinin vahdet meselesi olduğunu bildirerek, bunun için bu yıl 28.si Tahran’da düzenlenecek olan İslami vahdet konferansının çok büyük bir önem taşıdığını, 69 ülkeden 300 civarında yabancı din alimi ve şahsiyetin yanı sıra İran içinden de önemli din alimi ve şahsiyetin katılacağını bildirdi.

İran İslam cumhuriyeti kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin girişimiyle her yıl mübarek Rebiul Evvel ayının 12 ila 17’si İslam aleminde vahdet haftası olarak isimlendirilmiş ve bu münasebetle Şiisiyle Sünnisiyle dünya müslümanları muhtelif ülkelerde her yıl geniş etkinlikler, kutlamalar ve programlar düzenleyerek bu haftayı vahdet haftası olarak kutlamaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu