FilistinGenel

İsmail Heniyye: “Filistin direnişinin silahı, herhangi bir plan ya da çözümde pazarlık konusu edilemez.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Filistin direnişinin elindeki silahının pazarlık konusu edilemeyeceğini bildirdi.

Hamas’ın internet sitesinde yer alan habere göre, Heniyye, ABD Başkanı Donald Trump’ın “Yüzyılın Anlaşması” olarak adlandırdığı sözde barış planının, “İsrail’in bakış açısını yansıttığını” ve “Filistin halkının temel haklarının tasfiyesi” olduğunu belirtti.

Sözde planın, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile ABD Başkanı Trump’ı gelecek seçimleri kaybetmekten kurtarma amacı taşıdığını vurgulayan Heniyye, anlaşmaya onay verenlerin ağır bir bedel ödeyeceğini, İsrail’in Filistinlileri hezimete uğratmaya gücünün yetmeyeceğini ve İsrail’in kimse için sığınılacak merci olmadığını kaydetti.

“Filistin direnişinin silahı, herhangi bir plan ya da çözümde pazarlık konusu edilemez.” ifadesini kullanan Heniyye, tüm vatan topraklarını kurtarmak için Batı Şeria ve Kudüs’ü de içine alacak şekilde güç oluşturma stratejisine devam edeceklerine dikkati çekti.

Söz konusu planın çatışmayı sonlandırmak yerine yeni bir dönemi başlattığını ifade eden Heniyye, Hamas’ın Filistin halkının yaşadığı tarihi zulmü sonlandırmayı arzuladığını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu