GenelSuriye Dostları

İsmail Heniyye: Filistin topraklarının tek bir karışından dahi taviz vermeyeceğiz

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Mısır halk direnişi önderlerinden ve mücahitlerin piri olarak bilinen Şeyh Hafız Selame başkanlığındaki heyeti kabulünde Selame’nin ve Mısır heyetinin Gazze’ye gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu büyük sevinci dile getirdi.

Şeyh Hafız Selame’nin Gazze’yi ziyaretinin Filistin ve halkı için büyük bir şeref olduğunu ifade eden Heniyye, “Mısır bugün tüm Arap ve İslam ülkeleri için tarih yazıyor. Mısır, bedendeki baş gibidir” dedi.

Konuşmasında Filistin’in sabitelerine dikkat çeken Heniyye, Filistin topraklarının tek bir karışından dahi taviz vermeyeceklerini, Filistin’in tümünün İslami vakıf niteliğinde olduğunu ve Filistin’in özgürlüğüne giden yolun direniş ve cihad yolu olduğunu söyledi.

Şeyh Hafız Selame de görüşme sırasında yaptığı konuşmada “Sizinle birlikte olmak için bugün gelebildik. Oysa savaş sırasında gelip düşmana karşı yanınızda olmayı isterdik” dedi.

Siyonist işgal güçlerinin Gazze Şeridi’ne düzenledikleri son saldırılar sırasında İslam ümmetine seslenerek Filistinli kardeşlerinin yanında durmalarını istediğine işaret eden Şeyh Hafız Selame, Mısır’dan ve İslam dünyasının dört bir köşesinden gelen Müslümanların Filistin’e destek vermelerini görmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı