GenelSuriye Dostları

İsmail Heniyye: Gazze’ye ziyaretler işgalciyle mücadelede yalnız olmadığımızı gösteriyor

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Yemen devrimini temsilen Gazze’ye gelen heyeti kabulünde, Filistin halkının Yemen’den Gazze’ye gelen heyetlerden duyduğu sevinci ve mutluluğu dile getirdi.

Gazze’ye gelen heyetlerin zaferin sonuçlarından biri olduğunu ifade eden Heniyye, heyetlerin ağırlıklı olarak ümmetin bel kemiğini teşkil eden gençlerden oluştuğunu belirtti.

“Arap Baharı’nın bağrından çıkıp gelen Yemenli devrimci gençlerle birlikte olmaktan mutluyuz. Hoşgeldiniz. Allah, adımlarınızı hasenat kefesinde tartsın ve Kudüs’ün özgürlüğüne giden yolda atılmış adımlar eylesin” diyen Heniyye, Filistin’in Yemen devrimini ve tüm Arap devrimlerini takip ettiğini söyledi.

Siyonist işgalcinin varlığını ve düşmanca saldırılarını çevresindeki Arap ülkelerinin sessizliğine dayanarak gerçekleştirdiğini bildiren Heniyye, Mısır’da ve Arap dünyasında yaşananların bu durumu değiştirdiğini kaydetti.

Furkan Savaşı’nda Gazze’ye savaşın Kahire’den ilan edildiğini belirten Heniyye, Siccil Taşı Savaşı’nda ise zaferin Kahire’den ilan edildiğini söyleyerek Mısır’da yaşanan değişime dikkat çekti.

Filistin Başbakanı, Gazze’ye yapılan ziyaretlerin Siyonist işgalciyle karşı mücadelede Filistin halkının tek başına olmadığını gösterdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı