Filistin

İsmail Heniyye, Rusya’da İran’ın Moskova büyükelçisiyle görüştü

Filistin İslami Direniş Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, İran’ın Moskova büyük elçisiyle görüş alışverişinde bulundu.

İsmail Heniyye üst düzey bir heyetle birlikte Rus makamların daveti üzerine Rusya’ya gitti.

Filistin İslami Direniş Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ve İslami İran’ın Rusya büyükelçisi Kazım Celali ile görüşmesinde başta ABD ve ırkçı İsrail’in sözde Yüzyılın planı olmak üzere Filistin’in siyasi gelişmeleri hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Taraflar sözkonusu görüşmede ayrıca, İslam ülkelerinin ABD ve siyonist İsrail’in sözde ‘Yüzyılın Anlaşması’ karşısında durmaları ve Filistin halkının haklarına kavuşması ve zafere ulaşmanın tek yolunun direniş olması zaruretine vurgu yaptılar.

İsmail Heniyye görüşmede, İslami İran’ı Filistin halkının ülkülerine desteğinden dolayı takdir etti.

İran’ın Rusya’daki elçisi de Filistinli mücahitlerin Siyonist rejimin komploları karşısındaki direnişini takdir ederek, İslami İran’ın Filistin direnişe desteği ve ABD-Siyonist rejim sözde ‘Yüzyılın Anlaşma’ planına muhalefetinin devam edeceğini belirtti.

Heniyye, bundan önce de Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Filistinli gruplar arasında uzlaşma ve Yüzyılın Anlaşması hakkında bir araya gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu